Pod Niebiosa

logo strony

napis

" Wygrywanie to nie kończenie biegu na pierwszym miejscu.
To nie jest pokonywanie innych. To jest pokonywanie samego siebie.
Pokonywanie swojego ciała, swoich ograniczeń i swojego strachu.
Wygrywanie oznacza przewyższanie siebie i przekształcanie swoich marzeń w rzeczywistość”
– Kilian Jorner
 
W dniu 31.08.2022 roku na terenie Powiatowego Centrum Kuturalno Rekreacyjnego we Włoszczowie odbyła się Spartakiada Sportowo Rekreacyjna  dla Osób Niepełnosprawnych.
W zawodach uczetniczyły nastepujace placówki :
1. Środowiskowy Dom Samopomocy w Mniowie .
2. Środowiskowy Dom Samopomocy we Włoszczowie .
3. Środowiskowy Dom Samopomocy w Sędziszowie.
4. Dom Pomocy Społecznej we Włoszczowie .
5. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Koniecpolu .
6. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrowie z placówka terenową w Kossowie
7. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Zgórsku
8. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kielcach
9. Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Psarach.
Podczas Spartakiady Sportowo Rekreacyjnej we Włoszczowie odbyły się róznorakie konkurencje, gry i zabawy sportowe, były puchary dla zwycięzców oaz medale dla wszystkich uczestników. Był słodki poczęstunek dzięki uprzejmości cukierni "MIGOŃ " z Włoszczowy , cukierni "Tortela" z Włoszczowy oraz Piekania GS Samopomoc Chłopska w Krasocinie. Był ciepły posiłek dzięki uprzejmości Domu Pomocy Społecznej we Włoszczowie. Była świetna zabawa, cudowna atmosfera, dużo radości i uśmiechów.
Dziękujemy Wszystkim przybytrym gością za obecność a  Władzą Powiatu Włoszczowskiego za wsparcie i zangażowanie.
134567912151718212223242526272829

                                         „Zanim coś osiągniesz, musisz czegoś od siebie oczekiwać.”

 

            W dniu 22.06.2022 odbyły sie juz VIII Kryształowe Spotkania Warcabowe w Kielcach, zorganizowane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej  przy DPS im. Św. Brata Alberta przy ulicy Krzemionkowej 1 w Kielcach. Caritas Kielecka Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrowie reprezentowane były przez trzech uczestników ; Dorotę Nowakowską, Mariusza Wardzyka oraz Mariusza Sosonowskiego. Cała trójka dzielnie walczyła o zdobycie statuetki. Mariusz Wardzyk wywalczył III miejsce z czego jestesmy bardzo dumni. Całe wydarzenie było pouczające i fascynujące. Spotkanie toczyło sie jak zawsze w przyjacielskiej, ciepłej atmosferze. Wszyscy uczestnicy przestrzegali zasad Fair Play , a przy okazji dobrze sie bawili. Dziekujemy za organizację. 

2022 stronazdjecie 2

zdjecie 3

zdjecie 5zdjecie 8

„Każdą inną ludzką miłość trzeba zdobywać,

trzeba na nią zasługiwać,

pokonując stojące na jej drodze przeszkody,

tylko miłość matki ma się bez zdobywania i bez zasług”.
– Herman Auerbach

                      Caritas Kielecka Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrowie z placówka ternową w Kossowie w dniu 27 maja 2022r . wspólnie świętowaliśmy "Dzień Mamy ". Uczestniczyliśmy w seansie filmu familijnego pt."Detektyw Bruno" w kinie "Muza" we Włoszczowie. Po obejrzeniu filmu wspólnie udalismy sie na uroczysty obiad do Restauracji "Kameralna" we Włoszczowie. Dziękujemy za niezwykły czas , miłe chwile i mozliwość uczestnmiczenia w spotkaniu Mam naszych podopiecznych lub opiekunów prawnych.
 kino5
kino6
kino3
 

8 marca  2022 Święto Kobiet, więc życzenia składamy Wam drogie Panie.

Dużo szczęścia i radości, sukcesów i pomyślności.

Miejcie na ustach uśmiech słodki, w życiu zaś nie doznajcie troski. 

Z okazji Dnia Kobiet życzmy  Wam: pogody ducha, spełnienia marzeń, samych cudownych chwil, miłości, zrozumienia i wspaniałych przyjaciół. 

dzien kobiet

„ BĄDŻCIE MIŁOSIERNI , JAK OJCIEC WASZ JEST MIŁOSIERNY" (ŁK6,3-6)
 
                 Dnia 8 lutego 2022 podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ostrowie z zespołem terapeutycznym i najbliższymi uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w związku z obchodami Dnia Chorego. We wspólnej modlitwie prosiliśmy ziemskiego Opiekuna Jezusa w intencji dzieł Caritas Kieleckiej, o wstawiennictwo dla uczestników i ich rodzin oraz dla pracowników naszej placówki oraz modliliśmy sie za ludzi chorych. Na zakończenie Mszy Św. zawierzyliśmy siebie, nasze serca i nasze życie św. Józefowi. Składamy serdeczne Bóg zapłać ks. Jerzemu Sikorze za modlitwę, pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia, życzliwość i okazane serce. 
dzien chorego 2en chorego 3

Showcases

Background Image