Pod Niebiosa

logo strony

napis

                                                                                                                              „Ten potrzebuje pomocy, którego prośba jest          

                                                                                                                               najcichsza. Świat nie jest niestety doskonały.

                                                                                                                               Jest w nim tyle do poprawienia. Uczyńmy więc coś w

                                                                                                                               tym kierunku już dziś – zacznijmy od siebie.”

 

            Caritas Kielecka Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrowie wraz z placówką terenową z Kossowa w dniu 20.12.2019r. zorganizowały wspólną wigilię. W ten wyjątkowy dzień, wszyscy spotkali się przy jednym stole, aby zjeść wspólnie wigilijne potrawy. Łamiąc się opłatkiem wszyscy składali sobie życzenia. Wigilia to czas w którym gasną gniewy i spory, gdzie króluje miłość, radość i pokój.  Ludzie są dla siebie milsi i wspólnie patrzą z nadzieją w przyszłość.

zdj 1

zdj 2

zdj 3

Jest mnóstwo rzeczy, które przyniosły mi wiele dobrego,

choć nie przyniosły mi żadnego zysku.

Taką rzeczą są właśnie Święta Bożego Narodzenia.

Oczywiście, jest to czas hołdu i czci dla samego wydarzenia,

ale dla mnie te święta to także miły czas dobroci, wybaczania i miłosierdzia.

Charles Dickens 

 

         Caritas Kielecka Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrowie w dniu 10.12.2019 roku wraz z podopiecznymi i instruktorami wybrał się na projekcje filmu „Jak zostać Św. Mikołajem”. Film opowiadał historię Luci mieszkającej ze swoimi rodzicami na północnej Grenlandii. Jej tata pracuje jako Święty Mikołaj Dziewczynka chciała pójść w ślady ojca i uczyć się tajników jego zawodu. Niestety tylko chłopców można było dopuszczać do Międzynarodowej Szkoły dla Mikołajów. Lucia nie daje za wygraną i przekonuje dyrektora szkoły, aby pozwolił jej udowodnić, że jest tak samo dobra jak chłopcy. By to udowodnić musi spełnić, największe świąteczne marzenie pewnego chłopca o imieniu Albert. Tak zaczyna się niesamowita świąteczna przygoda. Piękne krajobrazy i niesamowita świat baśni, który zachwyca i sprawia , że człowiek odnajduje magie świat.

0009BPBWB4MVHTP3 C460

 

         Dnia 06.12.2019 roku Caritas Kielecka Warsztaty Terapii Zajęciowej placówka terenowa w Kossowie uczestniczyła w seansie filmwym  pt.'Baranek Shaun film Farmageddon" zorganizowanym przez kino "Muza" we Włoszczowie z okazji Dnia Św. Mikołaja. Bajki  mają w sobie cos magicznego, niosą za sobą przesłanie. Czesto dotykaja wazniejszych spraw niz nie jeden film. Uczą nas one wielu bardzo waznych rzeczy, najczęsciej takich o których dorosli zapomnieli m.in.  miłości, przyjaźni, odwagi i spełnienia marzeń , dlatego każdy z nas powinien czerpać z nich inspiracje. 

 

08

                W dniu 28 listopada 2019 r. uczestnicy i pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ostrowie, uczestniczyli w niezwykłej uroczystości jubileuszowej 30 – lecie Caritas Diecezji Kieleckiej. W Bazylice Katedralnej w Kielcach sprawowana była dziękczynna Msza św., której przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski wraz z biskupami pomocniczymi Marianem Florczykiem i Andrzejem Kaletą. Eucharystię koncelebrowali licznie przybyli księża: dyrektorzy Caritas Kieleckiej Ks. Stanisław Słowik oraz ks. Krzysztof Banasik, ks. Krzysztof Sroka Caritas Polska, Caritas sąsiednich diecezji, księża posługujący w różnych instytucjach diecezjalnych, księża dziekani i proboszczowie. Na wspólnej modlitwie zgromadzili się przeedstawiciele pracowników i podopiecznych wszystkich placówek Caritas Kieleckiej, wolontariusze Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas, a także  przedstawiciele władz samorządowych i współpracownicy.  W homilii bp Jan Piotrowski zachęcał, by czas naszej wdzięczności Caritas, rodził nadzieję, że nie ustaniemy w czynieniu dobra, bowiem prawdziwa Caritas nigdy się nie zniechęca, ani nie się męczy, ma wiele serc i wiele rąk w osobach ludzi dobrej woli, etatowych pracowników i tysiące wolonatariuszy.

           Po modlitwie w katedrze uczestnicy uroczystości jubileuszowych udali się do Wojewódzkiego Domu Kultury na okolicznościową galę. Podsumowując tak niezwykłą uroczystość śmiało, można powiedzieć, że podstawową funkcją Caritas jest dzielenie się darem, który wyraża się w postaci dobrego słowa, zrozumienia drugiego człowieka, dostrzegania jego potrzeb i zwyczajnego przebywania w nim codziennym życiu.

gALA 1

GALA 3

GALA 2

„Nasze zdrowie w naszych rękach”

N,.Amsow

 

             W ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo - rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA) Edycja 2019 - Ministerstwa Sportu i Turystyki powstały trzy siłownie zewnętrzne w Gminie Krasocin w miejscowościach: Ostrów ( przy Caritas Kieleckiej Warsztatcie Terapii Zajęciowej ), Lipie, Brygidów. Zadanie nosi nazwę: „Budowa Otwartych Stref Aktywności w Gminie Krasocin.
              Nasza siłownia w Ostrowie  posiadają sześć urządzeń do ćwiczeń, ponadto na terenie  zamontowane zostały elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, urządzenia do gier edukacyjnych - szachy i chińczyk ponadto wykonano nasadzenia roślinności.
             Zapraszamy do korzystania z siłowni w Ostrowie przy Caritas Kieleckiej Warsztacie Terapii Zajęciowej, gdyż są one ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców, którzy cenią sobie rekreację na świeżym powietrzu i chcą poprawić swoją kondycję.Siłownia 1

Showcases

Background Image