Pod Niebiosa

logo strony

napis

„Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość”

 

Caritas Kielecka Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrowie wraz z placówką terenową z Kossowa w dniu 19.12.2017r. zorganizowały wspólną Wigilię, która odbyła się w „Rezydencji Tary„ we Włoszczowie. 
Wigilia to nie tylko okres radości, ale również zadumy nad tym, co minęło i nad tym, co nas czeka. Tradycyjnie wszyscy składali sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Nie zabrakło wspólnego kolędowania oraz smakowania wigilijnych potraw. Tak więc na spotkaniu panowała podniosła aura, wypełniona ciepłem, wiarą, życzliwością i optymizmem.

P1290203P1290207P1290206P1290205

 

„Na Świętego Andrzeja spełniają się wszystkie marzenia”

 

„Andrzejki” to ludowa tradycja związana z magią wróżb. W dawnych czasach, pod koniec roku, kiedy dni stawały się krótsze a wieczory dłuższe dzieci, młodzież i dorośli, zbierali się aby wspólnie śpiewać i bawić się. W Caritas Kielecka Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrowie, również odbyły się „Zabawy Andrzejkowe” a uczestnicy wykazali dużo poczucia humoru co pozytywnie wpłynęło na wszystkich uczestników i pracowników.

P1290194P1290175

„Życie ludzkie to jakby olbrzymie zawody sportowe,

których jesteśmy zarówno uczestnikami, jak i widzami”

 

Caritas Kielecka Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrowie dnia 08.11.2017r. wzięły udział w Wojewódzkim Turnieju Bocce dla osób niepełnosprawnych w Zgórsku. Gra ta wymaga koncentracji, zaangażowania oraz odpowiedniej taktyki. W turnieju wzięły udział drużyny z zaprzyjaźnionych WTZ i DPS. Zawody rozgrywane były indywidualnie i drużynowo, naszą drużynę reprezentowali: Damian Cholerzyński, Janusz Mrożek, Robert Rał, Anna Libera, Mariusz Wardzyk. Organizatorzy zapewnili uczestnikom Turnieju poczęstunek, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody zespołowe za udział w zawodach.

P1290127P1290131

Spotkanie informacyjno-integracyjne w ŚDS we Włoszczowie

w ramach projektu „Pomocna Dłoń”

 

Caritas Kielecka Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrowie dnia 03.11.2017r. zostały zaproszone do Środowiskowego Domu Samopomocy we Włoszczowie w związku z realizacją projektu Klubu Wsparcia „Pomocna Dłoń”. Został przedstawiony program projektu następnie wystąpili podopieczni ŚDS i dzieci ze Świetlicy Środowiskowej, które przygotowały przepiękny występ artystyczny. Dla wszystkich zaproszonych gości został przygotowany przepyszny poczęstunek. Na spotkaniu panowała podniosła i miła atmosfera, organizatorom dziękujemy za zaproszenie i umożliwienie uczestnictwa w tym wydarzeniu.

P1290084P1290092

 

Showcases

Background Image