„Zdumienie tym, czego dokonuje Bóg: «wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny» (Łk 1,49)”
Orędzie Papieża Franciszka na XXV Światowy Dzień Chorego 2017 r.

Caritas Kielecka Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrowie obchodziły XXV Światowy Dzień Chorego. Dzień ten tradycyjnie jest obchodzony we wspomnienie objawień Matki Bożej z Lourdes, 11 lutego. To okazja do zwrócenia szczególnej uwagi na sytuację chorych i cierpiących. Ojciec Święty Franciszek w swoim orędziu zachęca do modlitwy o to, byśmy zawsze umieli odnosić się do chorego, jak do osoby, która nosi w sobie dar, którym powinna dzielić się z innymi. Z tej racji w dniu 10.02.2017 r. została odprawiona uroczysta Msza Święta w naszych warsztatach, którą sprawował wikariusz z parafii Św. Doroty i Św. Tekli z Krasocina ks. Michał Krężel.

Msza.św.2Msza.św.1Msza.św.3Msza.św.4Msza.św.5Msza.św.6