„Wygrywanie to nie kończenie biegu na pierwszym miejscu. To nie pokonywanie innych. To nie jest pokonywanie samego siebie. Pokonywanie swojego ciała, ograniczeń i swojego strachu. Wygrywanie oznacza przewyższanie siebie i przekształcenie swoich marzeń w rzeczywistość”.

W dniu 07.06.2018r. Caritas Kielecka Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrowie wzięły udział w III Wojewódzkim Turnieju Bocce dla Osób Niepełnosprawnych w Zgórsku. Turniej ten rozgrywany był według przepisów Olimpiad Specjalnych i polegał na umieszczeniu metalowych kul jak najbliżej celu – czyli małej kulki palinki. Gra ta wymaga od uczestników koncentracji, spokoju i odpowiedniej taktyki, zawody rozgrywane były indywidualnie i drużynowo w systemie pucharowym. W spotkaniu tym wzięły udział drużyny z zaprzyjaźnionych WTZ i DPS z województwa Świętokrzyskiego. Turniej ten został zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Amabillis”, który odbył się na obiektach sportowych DPS w Zgórsku.

P1290798P1290807P1290811P1290813P1290820P1290826