Pod Niebiosa

logo strony

napis

22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto obchodzone corocznie wiosną w ponad 190 krajach. W tym roku wiodącym tematem jego obchodów jest problem związany z ochroną powietrza i przeciwdziałanie tak zwanej niskiej emisji, czyli zanieczyszczaniu go przez gospodarstwa indywidualne. Ich hasło brzmi: ,,Palący temat, Niska Emisja”.
W sprzątanie też zaangażowały się Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrowie. Uczestnicy wraz terapeutami sprzątali odcinek drogi Ostrów- Lutynia. Musimy przyznać, że co roku jest więcej śmieci. Uzbieraliśmy siedem worków i jedną oponę rolniczą. Śmieci były różnorodne tj. opakowania po papierosach, puszki, butelki plastikowe, odpady domowe, folie, butelki szklane, pampersy, kartony, stare ubrania, kawałki styropianu i dużą oponę rolniczą...
Celem naszych działań jest dbanie o nasze środowisko naturalne i nie zanieczyszczanie go. Chcielibyśmy, aby każdy przyczynił się do ochrony środowiska. Dbajmy o nasze środowisko. Nasza Ziemia jest piękna tylko trzeba o nią dbać!!!

/K.Pytel, A.Dubay, S.Malinowska/

134

Showcases

Background Image