Pod Niebiosa

logo strony

napis

1spartakiada2015 Dnia 28 sierpnia 2015 roku Caritas Kielecka Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrowie wraz  z placówką terenową w Kossowie na terenie Powiatowego Centrum Kultury i Rekreacji we Włoszczowie po raz trzeci uczestniczyła w „Spartakiadzie Sportowo-Rekreacyjnej”. Organizatorem imprezy było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowie w ramach projektu „Uwierz w siebie. Program aktywizacji podopiecznych PCPR we Włoszczowie”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Jak co roku było przygotowano wiele ciekawych konkurencji sportowych, w których każdy z podopiecznych mógł się zmierzyć.

Trzecią spartakiadę rozpoczął mecz piłki siatkowej na siedząco. Udział w imprezie plenerowej wzięły osoby niepełnosprawne z terenu powiatu włoszczowskiego. Podopieczni CK WTZ Ostrów wraz z placówką terenową Kossów, WTZ Koniecpol Stary, ŚDS Włoszczowa, DPS Włoszczowa zmagali się w konkurencjach indywidualnych: warcaby, rzut piłką lekarską, strzał piłką do bramki, rzut punktowy do celu, skok w dal z miejsca oraz w konkurencji wspólnej – drużynowej sztafecie na czas. Sędzią głównym spotkania był Sławomir Jarmuda.

Spartakiadę zaszczycili swoją obecnością: wicestarosta włoszczowski Zbigniew Krzysiek, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Włoszczowa Sławomir Owczarek, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowie.

Przybyli również goście specjalni: Janusz Rokicki – niepełnosprawny lekkoatleta, kulomiot, dwukrotny wicemistrz paraolimpijski (2004 r. i 2012 r.);

Michał Szafrański – niepełnosprawny lekkoatleta i siatkarz na siedząco; na tegorocznych Mistrzostwach Polski w Zielonej Górze zdobył dwa brązowe medale w rzucie dyskiem i oszczepem;

Mateusz Kabała – reprezentant Mistrzostw Polski w Amp Futbolu. Polska reprezentacja zajęła 4 miejsce na Mistrzostwach w Meksyku. Mateusz Kabała środkowy pomocnik kadry z Amp Futbol Kraków to najlepszy zawodnik turnieju Amp Futbol Ekstraklasy, który został rozegrany w maju br. w Świerczynku k. Płocka. Amp Futbol to dyscyplina sportu, która istnieje na świecie od ponad 30 lat i jest obecnie uprawiana w 30 krajach.

Dla najlepszych w każdej konkurencji sportowej czekały medale, dyplomy, słodkości oraz upominki ufundowane przez fundację „Jesteśmy Blisko”. Na zakończenie spartakiady wszyscy zawodnicy zostali poczęstowani ciepłym posiłkiem.

Nasi zawodnicy zdobyli medale w następujących dyscyplinach sportowych:

Strzał piłką do bramki (kobiety):
I miejsce Ewa Kozieł (CK WTZ Ostrów placówka terenowa Kossów)

Skok w dal z miejsca (mężczyźni):
I miejsce Rafał Wypych (CK WTZ Ostrów placówka terenowa Kossów)
II miejsce Sylwester Robak (CK WTZ Ostrów )
III miejsce Mateusz Rams ( CK WTZ Ostrów placówka terenowa Kossów )

Skok w dal z miejsca (kobiety):
I miejsce Paulina Wójcik (CK WTZ Ostrów)
II miejsce Monika Capek (CK WTZ Ostrów placówka terenowa Kossów)

Rzut piłką lekarską (mężczyźni):
I miejsce Robert Rał (CK WTZ Ostrów )
III miejsce Zdzisław Korpus ( CK WTZ Ostrów)

Rzut piłką lekarską (kobiety):
I miejsce Paulina Wójcik (CK WTZ Ostrów )
III miejsce Monika Capek (CK WTZ Ostrów placówka terenowa Kossów)

Rzut punktowy do celu (mężczyźni):
II miejsce Mateusz Rams (CK WTZ Ostrów placówka terenowa Kossów)
III miejsce Wojciech Michalecki (CK WTZ Ostrów)

 

/Ł. Płonka/

2spartakiada20153spartakiada2015

Showcases

Background Image