Pod Niebiosa

logo strony

napis

1radkow                                                     "Dożynki, dożynki, wieniec dożynkowy,

Obrodziło zboże i będzie chleb nowy,

Obrodziło zboże i będzie chleb nowy..."

 

W dniu 23 sierpnia 2015 roku Caritas Kielecka Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrowie placówka terenowa w Kossowie uczestniczyły w Dożynkach powiatu włoszczowskiego w Radkowie.

Organizatorem XIV dożynek było Starostwo Powiatowe we Włoszczowie oraz Urząd Gminy w Radkowie. Niedzielne uroczystości rozpoczęły się od konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy 2015. Pierwsze miejsce zdobył wieniec Koła Gospodyń Wiejskich z Czarncy i będzie reprezentował powiat włoszczowski na dożynkach wojewódzkich w Sandomierzu. Po konkursie korowód dożynkowy przeszedł na boisko sportowe w Radkowie. Odprawiona została msza święta i nastąpiła dalsza część uroczystości. Tradycyjny obrzęd dożynkowy rozpoczął się od wypuszczenia z klatki gołębi – symbolizujących radość, pokój i pojednanie. Organizatorzy powitali zaproszone osoby, po czym nastąpiły przemówienia okolicznościowe oraz wręczenia odznaczeń „Zasłużony dla rolnictwa”. Po tej części imprezy uczestnikom dożynek czas umilały zespoły ludowe z powiatu włoszczowskiego.

Punktem kulminacyjnym dożynek był koncert grupy MIG – gwiazdy dożynek. Zespół disco-polo spod Płońska zaprezentował swoje największe przeboje i ściągnął tysiące fanów do Radkowa.

2radkow3radkow 

Showcases

Background Image