Pod Niebiosa

logo strony

napis

gnojnoW dniu 12 czerwca 2015 roku na obiektach sportowych Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie odbył się XXIII Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami tej sportowej imprezy byli członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Domu Pomocy oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gnojnie.

My jako Caritas Kielecka Warsztaty Terapii Zajęciowej z Ostrowa i placówka terenowa z Kossowa mieliśmy przyjemność po raz pierwszy wykazać się swoimi piłkarskimi umiejętnościami, sprawnością i szybkością na boisku sportowym.

W turnieju tym wystąpiła Nasza warsztatowa drużyna sześcioosobowa w skład, której wchodzili: Robak Sylwester, Cholerzyński Damian, Jabłoński Marek, Moryń Piotr, Rams Mateusz, Korpus Zdzisław – rezerwowy oraz Nasz bramkarz – Wypych Rafał, który został wyróżniony w kategorii „najlepszy bramkarz turnieju”.

Podczas tego sportowego spotkania zostało rozegranych wiele meczy. Nasi wspaniali piłkarze po trudnych i rozegranych w dobrym stylu meczach ze swoimi świetnymi przeciwnikami, rywalami i jednocześnie kolegami z innych ośrodków z całego województwa świętokrzyskiego, wywalczyli i zajęli III miejsce w XXIII Świętokrzyskim Turnieju Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych. Bezpośrednio po meczu finałowym ogłoszono listę rankingową. Najlepszym zawodniokom rozdano medale i puchary.

To było dla Nas wspaniałe przeżycie pełne pozytywnych emocji, szczypty stresu, skoków ciśnienia, ale i uśmiechów na twarzach. Mamy nadzieję, że takie emocje jeszcze nie raz ani nie dwa będą towarzyszyły Naszej drużynie piłkarskiej i będziemy mogli zaprezentować się ze strony sportowej a przede wszystkim z każdymi starciami sportowymi nabierać pewności siebie.

/S. Malinowska/

gnojno pilka1gnojno pilka3

gnojno pilka2

gnojno0gnojno5gnojno11gnojno2gnojno3gnojno

Showcases

Background Image