Pod Niebiosa

logo strony

napis

          Było smacznie, tradycyjnie i uroczyście.

W dniu 2 kwietnia 2015 roku w Caritas Kielecka Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrowie po raz kolejny odbyła się niecodzienna uroczystość – Śniadanie Wielkanocne.

Wielkanoc to inaczej Niedziela Wielkanocna i najważniejsze Święto Chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Z obchodami świąt wielkanocnych związanych jest wiele zwyczajów ludowych takich jak śniadanie wielkanocne, pisanki, święcenie pokarmów, Śmigus-Dyngus czy palmy wielkanocne. Warto zwrócić uwagę na głębię czasem bezwiednie praktykowanych zwyczajów. A także odkryć te, które zostały zapomniane.

W tradycję Naszego Warsztatu wpisało się śniadanie wielkanocne, przygotowywane wspólnie przez Uczestników i personel. Spotkanie przy stole wielkanocnym pozwala pielęgnować świąteczne tradycje i przekazywać je z pokolenia na pokolenie po to, by święta były świętami, a piękne tradycje niezmienne pozostały.

Spotkanie przebiegało w miłej, serdecznej i rodzinnej atmosferze. Kultywowanie tradycji, wspólna organizacja i uroczyste Śniadanie stanowią doskonały element terapii. Uczestnicy nabywają umiejętności, które mogą wykorzystać w codziennym życiu, mają okazję do wspólnych przeżyć, rozmów i refleksji. Dla niektórych naszych podopiecznych Śniadanie Wielkanocne zorganizowane w CK WTZ Ostrów było jedyną okazją do przeżywania prawdziwych rodzinnych Świąt Wielkanocnych.

/Ł. Płonka/

wielkanoc4

 

Showcases

Background Image