Pod Niebiosa

logo strony

napis

Caritas Kielecka Warsztaty Terapii Zajęciowej w dniu 25 lutego 2015 roku uczestniczyły w wizycie studyjnej w Przedsiębiorstwie Handlowo-Usługowym „EUROTEX” we Włoszczowie. Jest to zakład krawiecki, który specjalizuje się w szyciu firan, zasłon oraz innych wyrobów tekstylnych.

Podczas wizyty studyjnej uczestnicy wraz z terapeutami zapoznali się ze specyfiką pracy w tego rodzaju firmie. Mieliśmy możliwość bezpośredniego kontaktu z zawodem krawca, obserwacji wykonywanych przez niego czynności oraz oglądania profesjonalnych maszyn krawieckich.

Pani Wójcik praktycznie wprowadziła każdego z nas w tajniki zawodu, gdzie każdy z nas zasiadł przy maszynie do szycia i próbował własnych sił podczas szycia firan.

Zapoznaliśmy się również z szeroką gamą ofert firan i materiałów tekstylnych.

Zawód krawca wymaga dużej wiedzy o właściwościach używanych materiałów oraz technikach szycia. Narzędzia i sposób szycia musi być starannie dobrany do tkanin.

Wizyta w zakładzie krawieckim była jedną z form aktywizacji zawodowej uczestników Caritas Kielecka Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrowie. 

zakladkrawiecki5zakladkrawiecki3

 

Showcases

Background Image