Pod Niebiosa

logo strony

napis

Caritas Kieleckiej Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrowie obchodził ostatni czwartek Karnawału nazywany jest on zwykle „ tłustym czwartkiem” w 2015 roku obchodzony jest 12 lutego. W Polsce tego dnia, "dozwolone" jest obżarstwo, a najbardziej popularnymi w tym dniu przysmakami serwowanymi na pracowni gospodarstwa domowego w naszym ośrodku są pączki oraz faworki - znane również jako chrusty.

Najbardziej popularne przysłowie staropolskie mówi: „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.” Dlatego terapeuci z podopiecznymi od rana krzątali się w kuchni, aby nasmażyć przepysznych smakołyków.

Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdyby z tym świętem nie wiązał się żaden przesąd, który opowiedzieliśmy naszym podopiecznym. Mówi się, że człowiekowi, który nie skusi się na ani jednego pączka, w dalszym życiu nie będzie się mu wiodło. Dlatego każdy z Nas w warsztatach skosztował przepysznych pączków i faworków, zrobionych przez naszych uczestników pod okiem terapeutów.

Dodatkową niespodzianką przygotowaną przez rodziców naszych podopiecznych było przygotowanie przepysznych ciast i mufinek.

Jeden pączek to aż 200 kalorii, a to znaczy, że musielibyśmy biegać przynajmniej 20 minut, żeby go spalić. Jednak w tym dniu, nie przejmujmy się kaloriami! Jesteśmy zadowoleni, że ten dzień przyniósł tyle uśmiechu i radości.

czwartek 2czwartek 3

 

Showcases

Background Image