Pod Niebiosa

logo strony

napis

W niedziele 24 sierpnia 2014 roku odbyły się XIV Dożynki Powiatowe w Seceminie, w których uczestniczyli terapeuci i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Ostrówie oraz placówka terenowa Kossowie. Mieliśmy możliwość zaprezentowania swoich prac.

Świętowanie Uroczystości rozpoczęto od Mszy Świętej. Następnie odbył się konkurs na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy 2014”. Wręczono odznaczenia: „Zasłużony dla Rolnictwa”.

W obrzędach dożynkowych wzięło udział sześć gmin. Przemówieniom nie było końca. Zespoły ludowe wzięły udział w Przeglądzie Zespołów i Kapel. Przygrywał między innymi „Złoty Kłos” z Secemina i „Cyraneczki” z Psar. Po raz pierwszy na festynie zorganizowano wystawę organizacji pozarządowych.

Dla urozmaicenia obchodów odbył się również Przegląd Zespołów Ludowych.
Dodatkowymi atrakcjami obchodzonych Dożynek, w których mogliśmy brać udział i podziwiać były: wystawy rękodzieła ludowego, płodów rolnych, sprzętu rolniczego, degustacje potraw regionalnych, wesołe miasteczko.

Na naszym stoisku również nie brakowało osób zainteresowanych pracami ”warsztatowymi”, z czego jesteśmy bardzo dumni i zadowoleni. Mimo kapryśnej pogody czujemy się docenieni, że nasze stoisko znalazło uznanie wśród mieszkańców powiatu włoszczowskiego.

Dożynki zgromadziły mieszkańców z całego powiatu włoszczowskiego. Ku uciesze organizatorów, przez chmury przebiło się słońce. Mieszkańcy mogli podziwiać wystawy rękodzieła, płodów rolnych, sprzętu rolniczego i degustować potraw przygotowanych m. in. przez koła gospodyń wiejskich. Nad całością czuwali strażacy.

Showcases

Background Image