Pod Niebiosa

logo strony

napis

W dniu 04 czerwca 2014 r. grupa podopiecznych Caritas Kieleckiej Warsztatów Terapii Zajęciowej z Ostrowa wraz z terapeutami – opiekunami (z pracowni Gospodarstwa Domowego i Muzyczno – Komputerowej) uczestniczyła w wyjeździe do Włoszczowy na zakupy w ramach treningu ekonomicznego. Każdy z uczestników mógł kupić sobie to, na co zapracował podczas zajęć terapeutycznych, a także to czego najbardziej potrzebował. Podopieczni mogli zorientować się w cenach różnych sprzętów RTV jak np. aparaty fotograficzne, tablety; czy rzeczy codziennego użytku – ubrania, obuwie.

 

 

 

Zwieńczeniem udanych zakupów była wizyta w pizzerii „Halo Pizza”, gdzie podopieczni mogli trochę odpocząć, zjeść coś dobrego – na co mieli ochotę, a przede wszystkim nauczyć się pod okiem terapeutów jak należy zachowywać się  w miejscach przestrzeni publicznej, przestrzegając ogólnie przyjętych norm i zasad współżycia społecznego.

Wyjazd miał na celu uświadomienie uczestnikom jak ważna i przydatna jest wiedza z zakresu planowania wydatków i oszczędnego gospodarowania środkami pieniężnymi zgromadzonymi w ramach treningu ekonomicznego, a także kształtowanie bądź utrwalanie prawidłowych zachowań podczas zakupów. Wyjazd miał za zadanie również zmotywować podopiecznych do efektywniejszej pracy podczas zajęć w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Ostrowie.

 

B. Siwek, K. Prokop

 

 

 

Showcases

Background Image