Pod Niebiosa

logo strony

napis

„Nie ma jak u mamy – ciepły piec, cichy kąt.

Nie ma jak u mamy – kto nie wierzy, robi błąd”.

 

Wojciech Młynarski

 

W dniu 26 maja 2014 r. w Gospodarstwie Agroturystycznym „Domek nad Rzeczką” w Krasocinie odbyło się spotkanie integracyjne z okazji „Dnia Matki”.

Na spotkanie przybyli podopieczni Caritas Diecezji Kieleckiej Warsztatów Terapii Zajęciowej z Ostrowa i Kossowa wraz ze swoimi mamami bądź opiekunami, a także zaproszeni goście z terenu powiatu włoszczowskiego: p. Gabriela Cisowska z córką Darią, p. Izabela Turczyn z synem Kacprem, p. Gabriela Stolarczyk z córką Agnieszką i synem Mariuszem oraz ks. Michał Krężel.

 

Zapraszamy do galerii WTZ >>>

Spotkanie rozpoczęło się od podziękowań przybyłym mamom, które w imieniu wszystkich podopiecznych złożył Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ostrowie p. Tomasz Bugajny – wyrazem tego było wręczenie symbolicznej czerwonej róży. Nie zabrakło również podziękowania ze strony Kierownika wszystkim terapeutom i pracownikom Warsztatów Terapii Zajęciowej za codzienny trud pracy terapeutycznej.

W imieniu rodziców i opiekunów głos zabrała p. Jadwiga Kowalczyk (mama podopiecznej Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ostrowie), która podziękowała za zaproszenie, pamięć oraz okazywane serce wszystkim uczestnikom przez Kierownika i całą kadrę pracującą w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Ostrowie i Kossowie.

Po części oficjalnej został podany obiad i słodki poczęstunek, po którym odbyły się liczne konkurencje integracyjne  - każdy mógł „wypróbować” swój uśmiech w konkurencji „picia soku cytrynowego”, wziąć udział w zabawach: „mam chusteczkę haftowaną…”, bieg z piłeczką na łyżce, „rzut w puszkę”, „taniec w marynarce” czy zabawa z kolorową chustą. Konkurencje te dostarczyły wszystkim wiele radości i pomogły przełamać bariery jak nieśmiałość czy brak wiary we własne siły.

Spotkanie zakończyło się rozdaniem pamiątkowych dyplomów i orderów uśmiechu.

 

B. Siwek, K. Prokop

Showcases

Background Image