Pod Niebiosa

logo strony

napis

"Jesteśmy  zdolni do wielkich rzeczy,

 jeżeli nie pozwolimy, by pokonał nas lęk przed własną słabością." 

                                                                                                                            

Maria Grzegorzewska
 

Caritas Kielecka Warsztaty Terapii Zajęciowej widząc i obserwując czynione starania wielu osób w zakresie integracji z osobami niepełnosprawnymi oraz widząc szeroki oddźwięk społeczny spotkań, postanowiliśmy zintegrować klasę integracyjną z Zespołu Placówek Oświatowych z Krasocina z osobami niepełnosprawnymi z naszego środowiska warsztatowego.

 

Zapraszamy do galerii WTZ >>>

Spotkanie, które odbyło się dnia 20 maja 2014 roku umożliwiło młodzieży spotkanie się z osobami niepełnosprawnymi, polegało to na zorganizowaniu zajęć sportowo - terapeutycznych, powyższe zadanie pozwoliło zintegrować całą społeczność znajdującą się na spotkaniu poprzez aktywne uczestnictwo w konkurencjach sportowych  m. in. skoki w workach, biegi z hula hop, biegi z piłeczką. Na spotkaniu wybierano najładniejszy uśmiech – który był typowany po zjedzeniu cytryny – gromkimi brawami. Na spotkaniu integracyjnym  można było się nauczyć samodzielnie wykonywać serca z wikliny papierowej – zajęcia prowadzone były przez podpieczonych pod okiem i nadzorem terapeuty.

Wszelakie spotkanie integracyjne pozwalają młodym ludziom na bardziej świadome podejście do problemu nietolerancji i dyskryminacji. Rozwijają poczucie tolerancji poprzez zdobywanie wiedzy na temat niepełnosprawności, uczą że trzeba poznać człowieka nim się go oceni. Pobudzają aktywność młodego odbiorcy, ułatwia to zdobywanie wiedzy na temat różnych odmian i stopni niepełnosprawności.

Najważniejsze co można wynieść z integracji środowiska to wykształcenie umiejętności niesienia  pomocy w różnych sytuacjach codziennych drugiemu człowiekowi.

Obserwując reakcje młodzieży i osób niepełnosprawnych jesteśmy pewni, że cele spotkania integracyjnego  zostały osiągnięte i tą działalność należy kontynuować w przyszłości, aby przyniosła zadowalające efekty dla nas wszystkich.

Showcases

Background Image