Pod Niebiosa

logo strony

napis

I Miejsce dla Warsztatów Terapii Zajęciowej z Ostrowa

 

 

Dnia 10 października br. w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbył się I Powiatowy Konkurs na Potrawę Regionalną.

 

Do Konkursu zostało zgłoszonych dwadzieścia sześć potraw. Komisja Konkursowa oceniała potrawy nie tylko pod względem smakowym, ale i estetycznym. Każda potrawa została zaprezentowana na osobnym stanowisku, którego aranżacja nawiązywała często do pory roku, składników użytych podczas przygotowywania potraw, czy do tradycji ich podawania. Osoby biorące udział w konkursie stanęły na wysokości zadania i stworzyły na swoich stoiskach przepiękne kompozycje.

 

Przez godzinę Komisja Konkursowa w składzie: Marian Rojek, Helena Otfinowska, Maria Zawada, Barbara Ciupińska i Roman Kaczmarek, oceniała estetykę stoisk i podawanych potraw. W tym samym czasie fotograf robił zdjęcia prezentowanych specjałów, gdyż zostaną one umieszczone wraz z przepisami w kalendarzu Lokalnej Grupy Działania "Region Włoszczowski" na 2011 rok.

 

Podczas, gdy publiczność oglądała występy zespołów, Komisja Konkursowa dokonywała oceny potraw pod względem smakowym. Po wnikliwych obradach werdykt Komisji brzmiał następująco:

 

I miejsce - KACZKA "OSTROWIANKA" przygotowana przez panią Zofię Śliwińską - pracownika Warsztatów Terapii Zajęciowej z Ostrowa

 

II miejsce - MARCHWINKI przygotowane przez Fundację Pomocy Szkole ZPO nr 2 we Włoszczowie "Nasza Dwójka"

 

III miejsce - KURZE STOPKI - "OMYŁKI" przygotowane przez Stowarzyszenie Wielu Pokoleń "Jesteśmy Solą Tej Ziemi" z Moskorzewa.

 

Nagrody w Konkursie (odpowiednio 700 zł, 500 zł i 300 zł przeznaczone na zakup artykułów gospodarstwa domowego) ufundowało Starostwo Powiatowe we Włoszczowie.

 

 Showcases

Background Image