„Świętokrzyskie Anioły Dobroci”

W dniu 03.11.2011 r. w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach odbędzie się rozstrzygnięcie Plebiscytu „Świętokrzyskie Anioły Dobroci”, na które po raz kolejny została zaproszona nasza Placówka:-)

Celem plebiscytu jest promowanie i nagradzanie osób i instytucji, które ze szczególnym zaangażowaniem i poświęceniem niosą pomoc osobom potrzebującym pomocy, a swym przykładem krzewią idee bezinteresownej działalności na rzecz drugiego człowieka.

„Świętokrzyski Anioł Dobroci” - to symbol miłości, opieki, cierpliwości, prawdy, mądrości, pocieszenia – cnót niezbędnych wszystkim realizującym misję w pomocy społecznej.
 Uroczystość uświetni spektakl "Kpiny i kpinki" w wykonaniu aktorów Teatru Żeromskiego w Kielcach.

W latach ubiegłych Statuetki "Świętokrzyskiego Anioła Dobroci" otrzymali:

- w 2005 r. - ksiądz Czesław Wala i Stowarzyszenie Świętokrzyski Bank Żywności,

- w 2006 r. - Jolanta Włoch, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Staszowie Świetlica Środowiskowo-Socjoterapeutyczna w Sędziszowie,

- w 2007r. - Józef Lichnowski z Kieleckiego Stowarzyszenia im. Alberta Schweizera oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie,

- w 2008 r. - Tereliza Braun i Powiatowe Towarzystwo Przyjaciół Dzieci - oddział w Końskich.

- w 2009r. - Zofia Łachut i Caritas Diecezji Kieleckiej.

- w 2010 r. - Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie "Przystań" ze Starachowic.