Pod Niebiosa

logo strony

napis

„Golgota Świętokrzyska 2011”

 

W dniu 17 czerwca 2011 roku Caritas Kielecka Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrowie i Kossowie uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu sportowym, jakim była Spartakiada sportowa osób niepełnosprawnych, pod hasłem: „Przezwyciężenie samego siebie, daje największe szczęście” Pierre de Coubertin.

 

 

 

 

Zapraszamy do galerii WTZ >>>

 

 

Mieliśmy możliwość wykazania się w różnych ciekawych konkurencjach sportowych, takich jak: wyścigi na wózkach, rzut lotką do celu, rzut kółkiem do tarczy, przeciąganie liny, piłka nożna.

 

Ukoronowaniem naszych wysiłków było zajęcie:

  • II miejsca – srebrny medal w wyścigach na wózkach, które dla Warsztatów wywalczyła Barbara Pająk oraz
  • III miejsca - brązowy medal w piłce nożnej, który wywalczyli: Sylwester Robak, Mariusz Wardzyk, Marek Jabłoński i Rafał Wypych.

Podczas zawodów przyświecały nam słowa przysięgi składanej przez zawodników Olimpiad Specjalnych, której słowa streszczają postawę jaką powinien charakteryzować się każdy sportowiec, a mianowicie: „ Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”.

 

Po trudach sportowej rywalizacji mogliśmy odetchnąć w otoczeniu pięknej przyrody oraz miejsca uświęconego, jakim jest Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie- Godowie.

 

Wyjazd ten na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

Showcases

Background Image