"Majówka z Warsztatami"

W dniu 27 maja 2011 roku Caritas Kielecka Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrowie po raz kolejny zorganizowały spotkanie integracyjny pt. „Majówka z Warsztatami”.

Zapraszamy do galerii WTZ >>>

Nasze spotkanie zaszczycili swoją obecnością liczni goście: Zastępca Dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej - ks. Krzysztof Banasik, Wicestarosta Włoszczowski – p. Ryszard Maciejczyk, Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowie p. Ilona Nowak wraz  z księgową p. Marią Marcinkowską, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy we Włoszczowie – p. Elżbieta Jaskólska wraz z podopiecznymi i pracownikami, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej we Włoszczowie – p. Maksymilian Stępień wraz z podopiecznymi i pracownikami, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Włoszczowie – p. Dariusz Czechowski wraz z pracownikami, Wójt Gminy Krasocin – p. Ireneusz Gliściński, Pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasocinie – p. Zdzisława Robak, Dyrektor Powiatowego Centrum Kulturalno - Rekreacyjnego we Włoszczowie – p. Jolanta Tyjas, Sołtys Ostrowa – p. Lidia Machnik, Kapelan Straży Pożarnej - ks. Leszek Dziwosz, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie, uczniowie Szkoły Podstawowej w Ostrowie wraz z nauczycielkami – p. Anną Wroną i Edytą Pilichowską, a także przedstawiciel lokalnej prasy p. Rafał Banaszek.

Wśród naszych gości były również osoby, które na co dzień stykają się z problemem niepełnosprawności -  rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych z Ostrowa i Kossowa, osoby niepełnosprawne z powiatu włoszczowskiego oraz inne osoby zainteresowane działalnością Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Program spotkania był bardzo interesujący. Na początku wszystkich zaproszonych gości i nas „warsztatowców” powitał Kierownik WTZ p. Tomasz Bugajny wraz z terapeutami WTZ Ostrów i Kossów. Następnie podopieczni WTZ Ostrów – Ilona Kotwica, Klaudia Zalas i Paulina Wójcik wyrecytowały wiersze z okazji „Dnia Matki”, co publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Po prezentacji wierszy na wszystkie mamy czekała miła niespodzianka - piękna czerwona róża, ofiarowana z okazji Ich święta.

Kolejnym punktem spotkania był spektakl pod znamiennym tytułem „Kobietki” prezentowany przez aktorów z agencji ART – METANOIA pana Bruna Zmarlickiego, którzy swoim zabawnym występem rozweseliliby nawet największego smutasa:-) Po krótkiej przerwie na „ciacho”, kolejną dawkę emocji „zaserwowała” nam Państwowa Straż Pożarna z Włoszczowy. Wszyscy mogli poczuć na sobie jak to jest „być strażakiem" - nosić kask, strój strażacki, trzymać strażackiego węża, usiąść za kierownicą strażackiego wozu, czy też wznieść się „do nieba” na podnośniku strażackim. Po tych niezapomnianych przeżyciach, każdy mógł skosztować prawdziwej „strażackiej” grochówki:-).

Czas tak szybko nam upłynął, że ani się obejrzeliśmy, a już trzeba było kończyć to wyjątkowe spotkanie z nadzieją, że czeka nas jeszcze wiele takich chwil.