Pod Niebiosa

logo strony

napis

"Zakrętkowe" szaleństwo:-)

Caritas Kielecka Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrowie kolejny już raz włączają się i zachęcają do uczestnictwa w akcji „Zbierania zakrętek”. Każda butelka wody mineralnej, soku, czy środku chemicznego, ma potencjał by pomóc innym. Ten potencjał drzemie w samych plastikowych zakrętkach, ponieważ za zebrane zakrętki firmy recyklingowe płacą pieniądze. Nie są to duże sumy, bo umownie 1kg zakrętek jest wart nie całą złotówkę. Jednak w przypadku tony zebranych zakrętek, zysk, a co za tym idzie pomoc innym - stają się bardziej realne:-).

 

  

 

Za zebrane w ten sposób pieniądze kupowany jest niezbędny sprzęt rehabilitacyjny, wózki dla osób niepełnosprawnych, finansowane jest leczenie, turnusy rehabilitacyjne dla dzieci i dorosłych. Wiele Fundacji zbiera zakrętki dla określonej osoby, imiennie przedstawionej, z opisem niepełnosprawności, a gdy już zakrętki zostają wymienione na odpowiedni sprzęt jest on uroczyście wręczany osobie potrzebującej. W Internecie można znaleźć dużo informacji na ten temat, wiele punktów odbioru zakrętek i Fundacji biorących udział w tej akcji.


 Zachęcamy do przynoszenia zakrętek do Caritas Kielecka Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrowie.

Placówka czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30.

 

Zbierając zakrętki pomagamy przede wszystkim osobom chorym, ale również dbamy o nasze środowisko, gdyż zwracamy do fabryk surowiec wtórny. Ale to  nie wszystko….. integrujemy się przez pomoc innym, uczulamy się na potrzeby ludzi, którzy mimo, że są dla nas nieznani, obcy, to żyją wśród nas, są częścią naszego społeczeństwa.

Showcases

Background Image