Spotkanie ze Strażą Pożarną"

W dniu 17 października 2012 roku uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Ostrowa i Kossowa oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Włoszczowy wraz z terapeutami odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie. Wycieczka miała na celu zapoznanie z trudną i odpowiedzialną pracą strażaka oraz poznanie podstawowego wyposażenia samochodów ratowniczo-gaśniczych. Podopieczni mieli możliwość zwiedzania Straży Pożarnej. Poznali zasady bezpieczeństwa stosowane podczas pożaru. Uczestnicy dowiedzieli się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną. Na koniec złożyliśmy serdeczne podziękowania za umożliwienie poznania zawodu strażaka z bliska, a także zaprezentowanie sprzętu i wozów strażackich. Następnie przejechaliśmy do ŚDS we Włoszczowie gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach psychologicznych prowadzonych przez psychologa.

Zapraszamy do galerii WTZ >>>