"Październikowe posiedzenie Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych"

Wicemarszałek Grzegorz Świercz przewodniczył inauguracyjnemu posiedzeniu Wojewódzkiej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych. Wręczył również nominacje nowo powołanym członkom Rady.

Nominacje otrzymali:

• Tomasz Bugajny – Kierownik WTZ w Ostrowie - Caritas Diecezji Kieleckiej
  • Stefan Duś – Przewodniczący Kieleckiego Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane
  • Katarzyna Kondziołka – Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zawichoście
  • Maria Kusiak-Obarska – Wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem i Zaburzeniami Pokrewnymi „Otwórzmy Świat” w Starachowicach
  • Jacek Matera – wiceburmistrz Miasta i Gminy Końskie
  • Małgorzata Olejnik – Wiceprezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Nie jesteś sam” z siedzibą w Chmielniku
  • Adam Sarnot – Przewodniczący Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności

Zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, przy Marszałku Województwa funkcjonuje Wojewódzka Społeczna Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych, będącą organem opiniodawczo – doradczym. W skład Rady wchodzi 7 przedstawicieli działających na terenie województwa organizacji pozarządowych, fundacji oraz przedstawicieli wojewody i jednostek samorządu terytorialnego (powiatów i gmin).

Do zadań Rady należy m.in. inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, realizacji ich praw, opiniowanie projektów wojewódzkich programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych oraz projektów uchwał i programów przyjmowanych przez Sejmik Województwa Świętokrzyskiego pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.