Pod Niebiosa

logo strony

napis

„Zawsze aktywni” - Spotkanie Integracyjne

 

W dniu 25.09..2012 r. podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Włoszczowy i Warsztatów Terapii Zajęciowej z Ostrowa uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym w ramach projektu „Zawsze aktywni – program zajęć terapeutycznych dla osób z zaburzeniami psychicznymi”, który jest realizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy we Włoszczowie oraz Ośrodek Pomocy Społecznej we Włoszczowie ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

 

 

Zapraszamy do galerii WTZ >>>

 

Spotkanie odbyło się w urokliwym miejscu, bo na terenie zbiornika retencyjnego „Klekot” koło Łachowa. Na spotkaniu każdy mógł upiec sobie kiełbaskę na ognisku, zakosztować grillowanej kaszanki, czy smacznego bigosu. Na deser serwowane były artystycznie przyozdobione ciasteczka, które smakowały wyjątkowo. Na aktywnych czekała nauka chodzenia o kijkach, czyli tzw. nordic walking. Całości spotkania „towarzyszyła gitara”, przy której każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności wokalne.

 

Główną ideą tego typu spotkań jest integracja osób niepełnosprawnych z naszych lokalnych ośrodków. Dla naszych uczestników to okazja, by poznać się bliżej, potańczyć, nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie. Grill i muzyka pozwoliły na chwilę zapomnieć o codziennych problemach i barierach, z którymi zmagają się w życiu codziennym nasi podopieczni.

 

 

 

Showcases

Background Image