Pod Niebiosa

logo strony

napis

Caritas Kielecka na Targach REHMED-PLUS

 

W dniach 12 – 14 kwietnia 2012 roku w hali Targów Kielce odbyły się Targi Rehabilitacji, Terapii i Pielęgnacji Chorych REHMED-PLUS.

 

Zwiedzający mieli możliwość wzięcia udziału w licznych pokazach, zapoznania się ze sprzętem rehabilitacyjnym, z nowatorskimi formami terapii, produktami ułatwiającymi codzienne życie osób dotkniętych niepełnosprawnością, a także ofertą sanatoriów i ośrodków prowadzących turnusy rehabilitacyjne.

 

 

Zapraszamy do galerii WTZ >>>

 

Wśród wystawców nie zabrakło również stoiska Caritas Diecezji Kieleckiej, która już od 20 lat udziela pomocy różnym grupom osób biednych i wykluczonych społecznie. Łącznie jest to 30 – 35 tys. osób objętych pomocą w ciągu roku. Jedną z głównych grup odbiorców pomocy Caritas są osoby niepełnosprawne. Caritas Kielecka prowadzi Ośrodek Rehabilitacyjny w Piekoszowie oraz sieć gabinetów fizykoterapii na terenach wiejskich. Dodatkowo działania te wspiera praca WTZ w Ostrowie i 6 Środowiskowych Domów Samopomocy na terenie województwa świętokrzyskiego. Ważnym aspektem pomocy osobom niepełnosprawnym jest różna forma aktywizacji zawodowej i pomoc w poszukiwaniu pracy.

 

Caritas Diecezji Kieleckiej na Targach REHMED-PLUS reprezentowały następujące placówki:

  • 12.04.2012 r. Środowiskowy Dom Samopomocy i Dom Pomocy Społecznej w Świniarach,
  • 13.04.2012 r. Środowiskowy Dom Samopomocy w Sędziszowie,
  • 14.04.2012 r. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrowie z placówką terenową w Kossowie.

Showcases

Background Image