Pod Niebiosa

logo strony

napis

Jaką miarą mierzyć człowieka? Czy mierzyć go miarą sił fizycznych, którymi dysponuje? Czy mierzyć go miarą zmysłów, które umożliwiają mu kontakt z zewnętrznym światem? Czy mierzyć go miarą inteligencji, która sprawdza się poprzez wielorakie teksty czy egzaminy? […] Człowieka trzeba mierzyć miarą serca […]


Jan Paweł II

W dniu: 14.06.2013r. braliśmy udział w corocznym spotkaniu sportowym osób niepełnosprawnych, które zostało zorganizowane na terenie Sanktuarium Matki Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie- Godowie. Spartakiada sportowa osób niepełnosprawnych odbyła się po raz piąty pod nazwą ,,Golgota Świętokrzyska 2013”.Cała uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą.
Tego dnia pogoda dopisała, uczestnicy byli zaangażowani, chętnie zgłaszali się do przygotowanych i zaplanowanych konkurencji sportowych tj.: rzut lotką do tarczy, ringo, bieg na wózkach, przeciąganie liny, piłka nożna.
Organizatorem Spartakiady był Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Stykowie, przy współpracy księdza Zbigniewa Staniosa kustosza sanktuarium, oraz Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji ,,Start” w Kielcach. Patronat nad całą imprezą sprawowali marszałek województwa świętokrzyski i biskup ordynariusz diecezji radomskiej.
Wszystkich drużyn było 29 z różnych organizacji pomagających osobom niepełnosprawnym. Spartakiadę pod nazwą ,,Golgota Świętokrzyska 2013” niepełnosprawnych drużynowo wygrał Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Stykowie - gospodarze.
Nasza uczestniczka z filijnej placówki z Kossowa Barbara Pająk brała udział w konkurencji indywidualnej dla osób poruszających się na wózkach (dystans 80 metrów), gdzie zajęła III miejsce. Wszyscy cieszyliśmy się z jej sukcesu.


Spartakiada startującym zawodnikom gwarantuje dużo emocji, zabawy i radości. daje poczuć smak współzawodnictwa sportowego, jest też to okazja do integracji środowisk osób niepełnosprawnych. Jest to sportowa rywalizacja, a poprzez nią wspaniała rehabilitacja.

Zapraszamy do galerii WTZ >>>

Showcases

Background Image