Pod Niebiosa

logo strony

napis

 

Kontynuując tradycję z ubiegłego roku w dniu 16.05.2013 r. w kościele pod wezwaniem bł. Józefa Pawłowskiego z grona 108 Męczenników we Włoszczowie została odprawiona uroczysta Msza Święta z racji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Mszę Św. w intencji zgromadzonych niepełnosprawnych z powiatu włoszczowskiego ze swoimi rodzinami i opiekunami sprawował proboszcz tejże parafii ks. Leszek Dziwosz.

 

Zapraszamy do galerii WTZ >>>

W homilii ks. Proboszcz podkreślił wartość i sens modlitwy, która daje nam siłę przezwyciężać różne cierpienia „modlitwa to trzymanie się ręki Boga”. Zaznaczył, iż do Boga powinniśmy przychodzić jak do przyjaciela, tzn. starać się podtrzymywać tę przyjaźń przez wygospodarowanie w ciągu dnia czasu na rozmowę z Nim – modlitwę. Dużą refleksję wywołało porównanie człowieka, który jak ptak ma dwa skrzydła. Jedno skrzydło to praca, obowiązki, rodzina, cała nasza „krzątanina”, drugie zaś to modlitwa. Z jednym skrzydłem – tym pierwszym – nie wzbijemy się, będzie się kręcić wkoło natomiast z dwoma możemy szybować wysoko zbliżając się do naszego Przyjaciela – do Boga.
Pod koniec Mszy Św. mogliśmy poczuć szczególną obecność Pana Boga w trakcie indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.
Zwieńczeniem naszego dnia było wspólne spotkanie w restauracji Rycerska we Włoszczowie.

Showcases

Background Image