Pod Niebiosa

logo strony

napis

Konkurs plastyczny organizowany przez  Komendanta Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Szefa Obrony Cywilnej Kraju oraz Wojewodę Świętokrzyskiego poprzez Wdział Bezpieczeństwa I Zarządzania Kryzysowego przy współudziale Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej i Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty w Kielcach.

10 maja 2013 r. zajęliśmy I miejsce w gminnych eliminacjach XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu„ w grupie uczniów i wychowanków ośrodków terapii zajęciowej.

  

Tragedie ludzkie często są następstwem niewiedzy, co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa w naszych domach. Problem wzrasta szczególnie w okresie jesienno-zimowym, chociaż do akcji ratowniczo-gaśniczych związanych z tlenkiem węgla strażacy wyjeżdżają w ciągu całego roku.

Celem Konkursu było uświadomienie dzieciom i młodzieży, że takie niebezpieczeństwo istnieje i że można się przed nim ustrzec. Czad jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, bardzo niebezpiecznym, zwanym „cichym zabójcą”. To pokazuje jak ważne jest uczenie właściwego zachowania i prawidłowego postępowania.

Konkurs ten był wspaniałą okazją do zainteresowania tematem uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, gdyż kształtowanie świadomości zagrożenia, jakie niesie tlenek węgla, może uratować życie i zdrowie najbliższych osób.

Uczestnicy z rąk Wójta Gmniny Krasocin otrzymali dyplomy i nagrody w postaci książek.

 

 

 

 

 

Nagrodzone prace podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej:

 

 

Showcases

Background Image