W dniu 15. 02. 2013r. obchodziliśmy w naszej placówce XXI Światowy Dzień Chorego, który to w 1992 ustanowił bł. Jan Paweł II. Z tej racji została odprawiona Msza Święta, którą sprawował ks. Michała Krężel z parafii Św. Doroty i Św. Tekli z Krasocina, w intencji wszystkich chorych i cierpiących, a szczególnie za uczestników, ich rodziny, pracowników Warsztatów Terapii Zajęciowej i mieszkańców Ostrowa. Naszą modlitwę uświetniła schola parafialna z Krasocina, która swoim talentem pomogła lepiej przeżyć nam ten szczególny dzień. Podczas homilii ks. Michał podkreślił sens i wartość cierpienia, bez którego nie da się w pełni przeżyć swojego człowieczeństwa.

Rok Wiary jak podkreśla w swoim Orędziu do chorych Ojciec Święty Benedykt XVI jest szczególną okazją do tego, by każdy stał się miłosiernym samarytaninem dla drugiego, dla człowieka, który jest obok nas.

Zapraszamy do galerii WTZ >>>